Szanowni Państwo

 

Informuje, że wnioski o stypendia specjalne dla osób z niepełnosprawnością będzie można składać do 15 listopada 2023. A elektroniczna możliwość ich składania zostanie uruchomiona 31.10.2023.

 

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z Biurem ds. Studentów Niepełnosprawnych lub p. Katarzyną Mikos pod numerem tel.: 56-650-40-12

Szanowni Państwo

 

Pragnę poinformować, że z przyczyn proceduralnych termin składania wniosków pozwalających uzyskać stypendium dla studentów z niepełnosprawnościami oraz wszelkie inne formy pomocy materialnej ze strony AKSiM zostanie ogłoszony pod koniec października 2023. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami AKSiM.

Szanowni Państwo

 

Chcielibyśmy poinformować, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych uruchomił ogólnopolską wypożyczalnie sprzętu wspierającego dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W wypożyczalni można wypożyczyć sprzęt specjalistyczny dl osób obarczonych różnego rodzaju niepełnosprawnościami, a także specjalistyczny sprzęt medyczny. Chodzi tutaj o wózki, skutery elektryczne i tym podobne. Wszelkie informacje dotyczące procedury wypożyczenia dostępne są na stronie internetowej:

 

www.wypozyczalnia.pfron.org.pl

 

Wszelkie informacje w tym zakresie można również uzyskać w BON AKSiM

Szanowni Państwo 

 

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami AKSiM informuje, że do dnia 10 października należy złożyć elektroniczny wniosek w systemie "SOW" PFRON na dofinansowanie kosztów nauki w Szkole Wyższej na semestr zimowy 2023.

 

W razie pytań i wątpliwości wszelkiej pomocy oraz informacji udziela Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością AKSiM w godzinach urzędowania

Szanowni Państwo

 

Informujemy, że od 1 sierpnia 2023 rusza kolejny nabór wniosków w programie samochodowym PFRON.  Wnioski będzie można składać od godziny 10.00 1 sierpnia 2023 do końca tego miesiąca za pomocą systemu elektronicznego. 

W razie dodatkowych pytań wszelkie informacje dostępne są w serwisie internetowym PFRON oraz w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnością AKSiM